Військово-історичний музей

Дата: 27 січня 2022 о 08:18, Оновлено 20 травня 2022 о 06:17

Історія створення музею

У 2017 році військово-історичний музей був оновлений :добавлена експозиція українських військових прапорів, матеріали з історії українського війська, військові атрибути, зброя, амуніція із зони АТО (ООС). Це єдиний музей по тематиці АТО в нашому місті. Основний акцент серед експозицій робиться на історію військових українських прапорів.

На сьогоднішній день у музеї їх 59, і надалі ми плануємо збільшувати цю кількість. Дуже цінні прапори, які передані «з передової», прапори родів військ на Україні, та прапори добровольчих батальйонів, які існували та існують в нашій державі. На полотнищі яких зображені різноманітні символи та малюнки, що несуть у собі певне значення. Протягом останніх чотирьох років зібрані матеріали про хід антитерористичної операції на сході України та створені нові експозиції, де розміщені трофеї із зони АТО (ООС)

З більш детальної інформацією про музей можна ознайомитися за посиланням:

Експозиції військово – історичного музею

Більше фото можна знайти за посиланням:

Звіт по роботі військово-історичного музею

Прилуцький ліцей №10 є опорним закладом з національно - патріотичного виховання. У навчальному закладі постійно проводиться велика робота по вихованню у підростаючого покоління любові до Батьківщини, шанобливого ставлення до її звичаїв, традицій, національних цінностей свого народу, поваги до людей, які захищали незалежність України в різні часи і в різних політичних ситуація. (Слайд 2)

Та центром національно – патріотичної роботи в ліцеї є військово - історичний музей. (Слайд 3).

Відкриттю військово-історичного музею передувала велика краєзнавчопошукова та науково-дослідницька робота учнівського та педагогічного колективів. 9 травня 1972 року відбулося відкриття музею на третьому поверсі школи. ( Слайд 4)

Великий внесок у створення та діяльність музею у різні періоди мала пошукова робота учнів школи під керівництвом вчителів Голуб Г. П., Власенко В. П., Мохнач Л. І., Івахненко Н. О., Ворончихіної Г. П., Кобця В. І., Свириденко С. О., Лесик Н. А., Правосуда О. М. ( Слайд 5)

Пошукова робота продовжувалась, протягом наступних років були зібрані важливі матеріали часів Другої світової війни про участь прилучан у антитерористичній операції на сході України. У 2016 році музей було перенесено на перший поверх школи, переобладнано, доповнено новими розділами. (Слайд 6)

Основною метою роботи шкільного військово – історичного музею є залучення учнівської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини українського народу, виховання почуття гідності за власний народ, любові до Батьківщини. (Слайд 7)