Центр психологічної та моральної підтримки учнів

Дата: 21 березня 2022 о 16:54, Оновлено 29 листопада 2023 о 17:57

ЗМІСТ:

1. #ЯК ПІДТРИМАТИ ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ

2. #Як підтримати підлітка під час війни: поради від психологів ЮНІСЕФ

3. #Як допомогти дитині впоратися зі стресом під час війни: поради від дитячої психологині Світлани Ройз

4. #КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ЯК ПІДТРИМАТИ ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Як підтримати підлітка під час війни: поради від психологів ЮНІСЕФ

Яким чином можна підтримати дитину-підлітка у кризових ситуаціях, які спричиняє війна? Розповідають психологи.

Підлітки зазвичай доволі гостро переносять будь-які кризові ситуації, і війна, звіно, не виключення. Дітям старшого віку зараз дуже складно, адже вони уже розуміють, що відбувається, але ще не мають достатньо життєвого досвіду, щоб ефективно боротися зі своїми емоціями. Нам всім зараз дуже складно, але нашим підліткам – особливо непросто. Тож у ЮНІСЕФ дали поради, як зараз можна підтримати своїх старших дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВАЖЛИВО. Діти і війна: що робити, якщо ви бачите дитину, що загубилася (поради від ЮНІСЕФ)

Як підтримати підлітка у кризові ситуації: поради психолога

Отже, під час війни та непростих життєвих ситуацій, які вона провокує, по відношенню до підлітків психологи радять:

Говорити і слухати. А головне чути те, що дитина розповідає: про свої думки, почуття, сприйняття ситуації. Варто пояснитии підлітку все, що відбувається, враховуючи його вік і знання.

Підлітки війна

Дозволити емоціям бути. Психологи радять не приховувати від підлітка свої справжні почуття, бо він все одно здогадається про них і буде відчувати себе обманутим. Тож переживати і плакати перед дитиною старшого віку – абсолютно це нормально. Проте не варто робити це дуже часто, бо така поведінка може спровокувати депресію: як у вас, так і у дитини. Варто дозволити емоціям вийти, а потім спробувати налагодити рутинне життя.

підлітки

Планувати майбутнє. Не бійтеся разом мріяти та планувати, що будете робити після війни. Такі роздуми та розмови надихають і стабілізують, а також додають впевненості у майбутньому.

Підлітки війна

Обійматися. Тактильний контакт дуже важливий в умовах невизначеності і стресу, тож частіше обіймайте свою дитину і говоріть їй, що все буде добре.

Підлітки

Дивитися разом улюблені фільми. Психологи радять обирати життєствердні фільми, які здатні подарувати відчуття надії. Дивіться разом, обійнявшись, а потім обговорюйте побачене. Нагадуйте дитині, що після війни обов'язково знову буде нормальне життя.