НОРМИ САНРЕГЛАМЕНТУ
Із встановленням жорсткого карантину в Україні ЗЗСО перейдуть на дистанційне навчання. Нагадуємо, що норм використання технічних засобів слід дотримуватися, адже їх розроблено з урахуванням інтересів дітей та для збереження їхнього здоров’я.
- Згідно з вимогами Санрегламенту безперервна тривалість навчальної діяльності з використанням техзасобів — телефони, комп’ютери, телевізори, ноутбуки — упродовж навчального заняття повинна бути:
- для учнів 1-х класів — не більш ніж 10 хвилин;
- для учнів 2-4-х класів — не більш ніж 15 хвилин;
- для учнів 5-7-х класів — не більш ніж 20 хвилин;
- для учнів 8-9-х класів — 20-25 хвилин;
- для учнів 10-11-х класів на 1-й годині занять — до 30 хвилин, на 2-й годині занять — 20 хвилин.
- При парних навчальних заняттях для учнів 10-11-х класів — не більш ніж 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більш ніж 15-20 хвилин на другому.
- Після занять із застосуванням технічних засобів навчання учитель повинен організовувати вправи з рухової активності та гімнастику для очей.
- Тим не менше, тривалість навчальних занять, визначена Законом України «Про повну загальну середню освіту», зберігається: 35 хвилин для 1-го класу, 40 хвилин для 2–4-х класів, 45 хвилин для 5–12-х класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.
- Наприклад, для учнів 5-го класу час безперервної роботи з комп’ютером становить максимум 20 хвилин. Цей час вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) — для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо.
- Решту часу навчального заняття (25 хвилин) вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп’ютера. Учні можуть виконувати вправи в робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями в підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції (для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою тощо).
- Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.
- Важливо також, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів. Школа може скласти розклад занять, згідно з яким деякі заняття проходять лише асинхронно. Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менш ніж 30 % навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, має організовуватися в синхронному режимі.
Нагадуємо, що всі навчальні заняття в Ліцеї №10 організовуються на платформі CLASSROOM та сервісу ZOOM, згідго розкладу уроків та дзвінків.
ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0703-13#Text
ЛИСТ МОНУ ВІД 02.11.2020 №1/9-609 "ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ" https://mon.gov.ua/storage/app/uploads/public/5f9/fdc/953/5f9fdc9533fa9480698564.pdf
РОБОТА У ДИСТАНЦІЙНІЙ ПЛАТФОРМІ ZOOM
РОБОТА У ДИСТАНЦІЙНІЙ ПЛАТФОРМІ ZOOM
https://drive.google.com/file/d/1NM5iliNcgxseEYMAHvRXaxA3dnTUr8IR/view
Як створити клас та отримати КОД для запрошення учасників
Як працювати з Google Classroom зі смартфона.
Відео для учнів
Налаштування системи оцінювання
Google Classroom: інструкція, як самостійно створювати онлайн-курси
https://osvitoria.media/news/google-classroom-instruktsiya-yak-samostijno-stvoryuvaty-onlajn-kursy/
Налаштування сервісу відео-трансляцій zoom
ZOOM 2. Встановлення на налаштування (смартфон)