Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 43 людини

Психологічна служба

Дата: 2 листопада 2021 о 12:09, Оновлено 20 січня о 15:42

Психологічна служба ліцею - спеціалізований підрозділ в системі народної освіти, основним завданням якого є забезпечення умов, що сприяють повноцінному психічному та особистісному розвитку кожної дитини, порушення яких заважає своєчасної реалізації вікових та індивідуальних можливостей учнів і веде до необхідності психолого-педагогічної корекції.

Графік роботи:

Практичний психолог                                                           Соціальний педагог

Дні тижня

Час

Дні тижня

Час

Понеділок

8.00 – 12.00

Понеділок

13.00 – 17.00

Вівторок

8.00 – 12.00

Вівторок

13.00 – 17.00

Середа

8.00 – 12.00

Середа

13.00 – 17.00

Четвер

8.00 – 12.00

Четвер

13.00 – 17.00

П’ятниця

8.00 – 12.00

П’ятниця

13.00 – 17.00

Практичний психолог та соціальний педагог: Мельник Марина Михайлівна

  

НАПИСАТИ ЛИСТ 

ГОДИНА ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ УЧНІВ ТА БАТЬКІВ

ВІВТОРОК, ЧЕТВЕР - о 15:00-16:00
 

Основні завдання психологічної служби:

 - сприяння повноцінного розвитку особистості вихованців, учнів на кожному віковому етапі, створення умов для формування у них мотивації до самовиховання і саморозвитку;

 - забезпечення індивідуального підходу до кожного учасника навчально-виховного процесу на основі його психолого-педагогічного вивчення;

 - профілактика і корекція відхилень в інтелектуальному і психофізичному розвитку вихованців, учнів.

Головними напрямками роботи психологічної служби в ліцеї є:

  • вивчення особистісних особливостей учнів і здійснення особистісного підходу до дитини;
  • надання допомоги класному керівникові у формуванні класного колективу;
  • надання психологічної допомоги родині в справі виховання і навчання дітей;
  • здійснення роботи з професійної орієнтації;
  • організація заходів щодо корекції поводження, що відхиляється;
  • діагностика, профілактика і корекція відхилень у психічному розвитку.

КІМНАТА ПСИХОЛОГІЧНОГО РОЗВАНТАЖЕННЯ

Із початком нового навчального року в закладі освіти з'явилася "Кімната психологічного розвантаження"це місце, де всі учасники освітнього процесу можуть відновити внутрішні ресурси, відпочити, по рефлексувати та провести вільний час з користю для свого психологічного здоров’я.

При створенні цієї кімнати, ми поставили собі за мету, що вона має бути максимально комфортною, цікавою та задовольняти психологічні потреби дітей, їхніх батьків, та вчителів ліцею.

Оскільки віна знаходиться в укритті, то кожен відчуває себе захищено та спокійно, що є вкрай важливим у наш час.

Для проведення занять та консультацій у нас є все необхідне: розвивальні ігри, фарби, пластилін, папір для квілінгу і багато іншого - все це ми отримали завдяки участі в проекті "Безпечний простір: комплексна психосоціальна підтримка українських шкіл в умовах війни", який реалізовується ГО "Слова допомагають".  Також ми маємо м’які пуфи, крісла та проектор, тому ця кімната ще є ніби таким маленьким кінозалом, де діти можуть переглядати цікаві відео не тільки під час психологічних занять, а й під час повітряної тривоги.

   

                  

ВИСТАВКА "Я - ДИТИНА, Я МАЮ ПРАВО"

Давнє римське прислів'я говорить: "Там де право, там і захист". Людина, яка знає свої права і поважає права інших, впевнено йде по життю.

Тридцять років тому світові лідери взяли на себе історичне зобов’язання щодо дітей у світі, прийнявши Конвенцію ООН про права дитини – міжнародну угоду про дитинство. Дорослі повинні взяти на себе зобов’язання гарантувати, щоб кожна дитина могла користуватися всіма своїми правами.

Протягом вересня учні ліцею створювали малюнки, на яких показали свою обізнаність в правах дітей. І розуміння своїх обов'язків, як маленьких громадян. Потім була організована виставка, де кожен клас представляв свої надбання. По центру розмістили колаж, де зображені всі права дітей, які затверджені Конвенцією ООН.

                 

ТРЕНІНГОВІ ЗАНЯТТЯ: "МОЇ ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ"

Метою тренінгів є: розповісти учням про права та обов’язки дитини, ознайомити з Конвенцією про права дитини, вчити відрізняти права від обов’язків, закріпити їх у пам’яті учнів; розвивати культуру дітей, ввічливість, чесність, людяність; виховувати дисциплінованість, повагу до людей.

Усі ми різні та несхожі одне на одного. Як же зробити так, щоб такі різні люди все ж таки жили з повагою одне до одного? Для цього існують права та обов'язки, які регулюють стосунки між людьми. Життя змусило людей встановити багато різних правил, і ми маємо справу з ними на кожному кроці.

      

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

З 25 по 29 вересня у закладі освіти пройшов тиждень протидії булінгу «Стоп булінг». Протягом тижня відбулися просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про шкільний булінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування). Учні почули інформацію про види булінгу, міри покарання, навчилися  відрізняти булінг від звичайного конфлікту.

З учнями початкових класів проведено імітаційну гру "Якщо тебе обпажають", а з учнями старших класів – лекції з елементами тренінгу "Ми - проти булінгу", "Як уникнути булінгу", "Стоп булінг"; інформаційна година «Кібербулінг та засоби його подолання». Наш ліцей кожного року долучається до цієї  всеукраїнської акції, спрямованої на захист прав дитини. Кожен повинен почувати себе захищеним. Треба поважати свої права, права іншого і вчитися співіснувати разом. 

   

              

ІВЕНТ "ПОДОРОЖ ДО МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я"

10 жовтня відзначають День ментального здоров’я.

З нагоди цього дня був проведений інтерактивний івент “Подорож до ментального здоров’я”. Протягом тижня були проведені тренінги, які мали на меті показати цінність та вразливість ментального здоров’я та необхідність піклування про нього.

Тренінги проводилися в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, ініційований Оленою Зеленською. Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.

Під час заходів діти могли опрацювати різні техніки, вправи для регуляції свого емоційного стану, подолання тривожних станів та способи покращити своє ментальне здоров’я. 

18 жовтня - Міжнародний день жіночого щастя

Учениці ліцею долучилися до Всеукраїнського уроку про права жінок "Саша шукає відповіді". Головною метою даного уроку є пояснити проблему гендерної нерівності й те, як можна зупинити дискримінацію жінок у суспільстві.

Ми віримо, що освіта з прав людини – потужна зброя в боротьбі зі стереотипами. Саме тому багато працюємо з учнями та ученицями щодо теми гендерних ролей та стереотипів, аби молодші покоління жили у світі без дискримінації.

Тренінгове заняття "ВСІ МИ - РІЗНІ, ВСІ МИ - РІВНІ"

Толерантність – саме те, чого так не вистачає зараз людям: терпіння, терпимість, розуміння, дружнє ставлення, спокій, адекватне сприйняття.

Виховання толерантності є важливим завданням закладу освіти, тому психологічна служба вчить учнів виявляти толерантність до думок, поглядів, поведінки інших людей; розуміти значення толерантності в житті людей та в суспільстві; розвивати вміння висловлювати власну думку; засвоювати навички толерантної поведінки.

25 жовтня - Міжнародний день боротьби жінок за мир

Світове суспільство відзначає цю подію в рамках Тижня дій за роззброєння, який щорічно розпочинається 24 жовтня.

Жінки беруть активну участь в реалізації програм забезпечення миру в усьому світі, залучають людей дотримуватися принципів гуманізму та людяності.

Учениці 9-их класів з великим ентузіазмом долучилися до обговорення теми збройних конфліктів у всьому світі та ролі жінок у них.

Професійна адаптація педагога

Професійна адаптація педагога являє собою складний процес, у якому чисто професійне формування тісно переплітається з виробленням нових стереотипів поводження й відповідних соціально-психологічних характеристик, а також зі зміною свого соціального стану.

Для того, щоб адаптація проходила успішно, важливо не забувати про власний психоемоційний стан, потреби, відпочинок та саморозвиток. Бо саме це забезпечує успішну взаємодію з дітьми та дорослими.

Для цього новопризначеним вчителям, асистентам та вихователям гпд було запропоновано взяти участь у тренінгу: "Я - Ідеальне, Я - Реальне, Я - дзеркальне". На основі отриманої інформації, кожен учасник зміг поглянути на себе зі сторони, зрозуміти, яким він хоче, щоб його бачили, і яким є насправді.

Також ми спробували відтворити частинку сеансу клієнта з психотерапевтом. Для цього був обраний метод «Символдрама», який фокусується на роботі з уявою людини.

Символдраму також називають методом "сновидінь наяву", оскільки уявлення символічних образів — це ключ до розшифровки “несвідомого” людини. Кожен із нас, заплющуючи очі, може уявляти різні картинки та образи. У символдрамі вважається, що ці образи відображають внутрішні переживання людини, її особливості та переживання. Вони є символічною метафорою, яка подає вам сигнал про те, що відбувається всередині вас. Розшифровка образів може підвести людину ближче до вирішення її проблем.

Міжнародний День толерантності

16 листопада відзначається Міжнародний День толерантності. Цього дня у всьому світі проводяться різномані заходи. Учні ліцею №10 були залучені до квесту "Усі ми різні, але рівні".

Усі ми різні! Проте, немає кращих чи гірших за інших. Ми рівні. І всі ми маємо рівні права. Будьте терпимими до тих, хто відрізняються від вас. Не лише сьогодні. Гармонія життя не в однаковості, вона в різноманітті.

   

                             

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів активної життєвої позиції, суть якої полягає у визнанні та прийнятті поведінки, переконань і поглядів інших людей, для учнів 4-го класу було проведено заняття з елементами тренінгу на тему: "Що таке толерантність?".

Заняття спрямоване на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими, підвищення настрою учасників навчально-виховного процесу.

   

"16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА"

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», до якої долучилися і учні ліцею 10.

Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Акцію символізують стрічки:

біла стрічка – символ проти всіх форм насильства над жінками;

синя стрічка – міжнародний символ захисту дітей від насильства у всіх його проявах;

червона стрічка – символ боротьби зі СНІДом;

жовта стрічка – символізує солідарність з людьми, які потерпають через порушення їхніх прав і свобод.

   

                          

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.