Тиждень історії

Дата: 15 березня о 16:19
Автор: Костюк Б. С.
44 перегляда

Десять років триває війна в Україні. Десять років наші мужні воїни ведуть запеклий бій із російськими окупантами. Десять років, які у межах історії можуть видатися лише миттєвістю, але для людини це значний проміжок життя. За це десятиріччя ціле покоління учнів гімназії №10 прийшли на свій перший урок, здобули знання, почули останній шкільний дзвоник. Десять років, які забруднила війна. Десять років, про які ми не маємо права забувати.
Саме десятиріччю російсько-української війни був присвячений громадянський та історичний предметний тиждень, що пройшов у Прилуцькій гімназії №10 із 11 по 15 березня. Протягом нього діти здійснили віртуальну екскурсію Прилуцьким краєзнавчим музеєм ім. В.І. Маслова. Зокрема, відділу, присвяченого російсько-українській війні. Знаходили матеріали та виготовляли стінгазету про хронологію війни, її героїв. Зустрічалися із учасником бойових дій Сергієм Цибенком, який розповів учням гімназії фронтові історії. Подібні до цієї зустрічі відіграють важливу роль у формуванні із підростаючого покоління справжніх патріотів своєї землі. Крім того, у рамках предметного тижня відбулися презентації двох науково-дослідницьких робіт «Від козаків до воїнів ЗСУ: гармати і невмируща слава українських артилеристів» та «Шевченківський маршрут Приудайським краєм» (автори Анастасія Бреусенко та Анастасія Будьонна відповідно), які здобули призові місця у Всеукраїнській краєзнавчій експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» та в обласному етапі конкурсу дослідницьких робіт Малої академії наук.