Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 43 людини

День комп'ютерника і програміста

Дата: 13 вересня 2022 о 11:30, Оновлено 13 вересня 2022 о 16:22
255 переглядів

Свято щорічно відзначають на 256-й день року — 13 вересня, якщо рік високосний — 12 вересня. Таке число обрано не випадково: 256 — це кількість цілих чисел, яку можна виразити за допомогою одного восьмирозрядного байта, а також це максимальний ступінь числа 2, який менше кількості днів у році - 365. У 2022 році День програміста відзначають 13 вересня.

День комп’ютерника і програміста

ЩО ЦЕ ЗА СВЯТО?

Зміст

13 вересня всі комп’ютерні працівники і програмісти відзначають своє неофіційне професійне свято – День комп’ютерника і програміста. Зазвичай такі слова як «комп’ютер» та «програміст» асоціюються у нас із звичайним персональним комп’ютером або ноутбуком. Однак це не зовсім відповідає реальності. Всі складні електронні прилади, від маленького пульту управління до масивного промислового верстату мають влаштований комп’ютер, який потребує налаштування, програмування та відповідного обслуговування. Цей день ми маємо змогу вшанувати всіх програмістів та комп’ютерників, що роблять наше життя легшим та цікавішим через нові технологічні розробки.

ЯК ВИНИКЛА ІДЕЯ ВІДЗНАЧАТИ ДЕНЬ КОМП’ЮТЕРНИКА І ПРОГРАМІСТА?

#Зміст

Свято відзначається 13 вересня не дарма. Виявляється, що це не зовсім проста дата, а 256-й день року. Це тризначне число можна виразити всього через один байт інформації, а ще, 256 – це 2 у 8-му ступені. У звичайний рік, 256-й день року припадає на 13 вересня, а у високосний – на 12 вересня. Так і відзначається свято.

В наші дні комп’ютерник не тільки поширена, але досить популярна професія. Спеціалісти, які займаються програмуванням, а також настройкою та ремонтом комп’ютерної техніки, потрібні всюди.

Цікаво, що перший комп’ютер в світі з’явився в 1946 році в армії США. Його сконструювали американські вчені, щоб обчислювати балістичні таблиці, дуже важливі в авіаційних та артилерійських військах. Перший комп’ютер мав також свою назву – Енік. В ньому було запроваджено двійкову систему і він дозволяв здійснювати досить складні розрахунки. Пристрій ефективно працював аж 9 років. Потім його розібрали як морально застарілий.

В наші дні, коли фах ком’ютерника став досить популярним, а спеціальність має велику градацію від простих користувачів до програмістів високого рівня, було запроваджено свято, яке швидко стало відомим серед широкого кола користувачів і фахівців. 

ЯК ВІДЗНАЧАТИ ДЕНЬ КОМП’ЮТЕРНИКА І ПРОГРАМІСТА?

#Зміст

Особливих традицій святкування цього дня не існує. Зазвичай компанії, робота яких пов’язана з програмуванням та комп’ютерною технікою, збирають своїх працівників на святкові заходи, влаштовують гучні корпоративи. 

Деякі компанії проводять для своїх працівників семінари, конференції, симпозіуми за участю провідних фахівців галузі. На таких заходах представляються нові підходи, технології, методи тощо. Мета таких заходів спонукати комп’ютерників та програмістів на відкриття нових ідей.

Комп’ютерників може зацікавити британський серіал з однойменною назвою «Комп’ютерники», що виходив на екрани в період з 2006-го по 2013-го роки. В ньому йдеться про пригоди працівників служби підтримки IT.

ВИБИРАЄМО ПОДАРУНОК ДЛЯ ПРОГРАМІСТА

#Зміст

  • Техніка. В першу чергу людину, діяльність якої пов’язана з комп’ютерами, можуть зацікавити предмети, що відносяться до її професії. Це може бути клавіатура, гарнітура, якась деталь до ПК чи ноутбука, наприклад хороша відеокарта чи материнська плата. Проте до вибору таких подарунків треба підходити з особливою ретельністю, адже комп’ютерна деталь має підходити до всієї зборки комп’ютера. Тому напередодні варто дізнатися, яким комп’ютером користується винуватець свята. Також у виборі технічних подарків варто скористатися допомогою людини, що розуміється на комп’ютерній техніці.
  • Гумористичні презенти. Сьогодні у міжнародній павутині представлено безліч подарунків, пов’язаних з темою комп’ютерів, що виконані у гумористичному підтексті. Це може бути чашка з цікавим надписом чи будь-який потрібний предмет у формі клавіатури, мишки тощо.
  • Особисті подарунки. Підбираючи подарунок для комп’ютерника спробуйте абстрагуватися від його професійної діяльності та подарувати щось цінне для його особистості. Наприклад, жінці програмісту можна презентувати дамську сумку, а чоловікові – стильну краватку.
  • Комфорт для роботи. До цієї категорії належать подарунки, які додадуть комфорту на робочому місці. Адже комп’ютернику та програмістові доводиться довго сидіти, не змінюючи положення тіла. Це має поганий вплив на здоров’я. Це може бути подушка під шию, хороше робоче крісло, масажер для ніг тощо.

ФАКТИ ПРО КОМП’ЮТЕРИ

#Зміст

  • У 1982 році редактори та читачі журналу «Time» проголосили ЕОМ (електронну обчислювальну машину) «людиною року».
  • Крім Дня комп’ютерника та програміста у фахівців IT-сфери існує ще декілька неофіційних свят. Це День системного адміністратора, що святкується в останню липневу п’ятницю, День тестувальника, який припадає на 9 вересня.
  • У період з 1985 по 2000 роки в Сполучених Штатах Америки спостерігався справжній бум продаж комп’ютерної техніки. Тоді ПК, розходилися як «гарячі пиріжки» і продавалися краще, ніж автомобілі.
  • Знак @ на українській мові називається «собачка», на інших мовах  це «мавпа» чи «равлик».
  • У 1998 році на смерть було засуджено 2-х китайських хакерів, що вкрали 31 000 доларів, зламавши систему захисту банку.
  • Вага першого в світі ком’ютера сягала понад 27 тон, агрегат займав місце на довжині 16 000 метрів.

День програміста: цікаві факти

#Зміст

1. Мова програмування Python названа не на честь змій, хоча іконки файлів з написаними на ньому скриптами або логотипи середовищ розробки часто нагадують голову пітона. Мова отримала назву на честь скетч-серіалу Літаючий цирк Монті Пайтона, шанувальником якого є автор Python.

2. Деякі програмісти використовують для налагодження коду метод каченяти. Для цього потрібно поставити на робочий стіл іграшкову качку (або уявити її) і детально пояснювати рядок за рядком, що повинна робити програма. Вдаючись до цього методу, програміст часто зустрічає помилку, яка «загубилася» при написанні коду.

3. Першим в світі програмістом була жінка — англійка Ада Лавлейс. В середині 19 століття вона склала план операцій для прообразу сучасної ЕОМ — аналітичної машини Чарльза Беббіджа, за допомогою яких можна було вирішити рівняння Бернуллі, що виражає закон збереження енергії рухомої рідини.

4. У Великобританії в 2006 році вийшов телесеріал-ситком IT-crowd, який завоював велику популярність серед глядачів. Сюжет розвивається навколо життя трьох фахівців служби підтримки інформаційних технологій.

5. У 1998 році в Китаї двох хакерів, які зламали комп’ютерну систему банку і вкрали 31 тисяч доларів, засудили до смертної кари.

6. У 1982 році за версією американського журналу Time комп’ютер став «людиною року».

7. Якби існував такий потужний комп’ютер, як людський мозок, він міг би виконувати 38 тисяч трильйонів операцій в секунду і зберігати більш 3580 терабайт пам’яті.

8. Комп’ютер у вашому мобільному телефоні сьогодні в мільйон разів дешевший і в тисячу разів потужніший і в сотні тисяч разів менше, ніж один комп’ютер в Массачусетському технологічному інституті в 1965 році.

9. Пароль для комп’ютерних засобів управління ядерними ракетами США був 00000000 протягом восьми років.

Найвідоміші програмісти

#Зміст

1. Бйорн Страуструп — автор мови програмування C ++.

2. Лінус Торвальдс, автор Linux — ядро операційної системи GNU / Linux, що є на даний момент найпоширенішою з вільних операційних систем.

3. Співзасновник компанії Apple, розробник комп’ютерів американець Стів Возняк — заснував Apple Computer разом зі Стівом Джобсом в 1976 році.

4. Програміст і винахідник, бізнесмен і один з найбагатших людей світу — Білл Гейтс, засновник і найбільший акціонер компанії Microsoft.

ЛИСТІВКИ НА ДЕНЬ КОМП’ЮТЕРНИКА І ПРОГРАМІСТА

#Зміст

КОЛИ БУДЕМО ВІДЗНАЧАТИ ДЕНЬ КОМП’ЮТЕРНИКА І ПРОГРАМІСТА?

#Зміст

Рік        Дата              День тижня     
2021 13 вересня Понеділок
2022 13 вересня Вівторок
2023 13 вересня Середа
2024 12 вересня Четвер
2025 13 вересня Субота
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.