Директори закладів освіти вчилися удосконалювати власні емоційні компетентності
В умовах сьогоднішніх реалій перед керівниками закладів освіти постає багато проблемних питань, які необхідно негайно вирішувати. Одні ситуації можуть потребувати від них м’якості і чутливості, інші – терпіння і твердості, треті – обережності, а четверті – рішучих і ризикованих вчинків. Все це входить до компетенцій емоційного інтелекту. «Емоційний інтелект керівника» – це тематика тренінгу, який 10 січня 2024 року психолог Прилуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Огорілко провела для директорів закладів загальної середньої та позашкільної освіти міста на базі гімназії №10.
Проговорили про те, що заважає ладнати з людьми та як долати ці комунікативні бар’єри. Велику увагу звернули на мотивацію, адже це є «серцем» емоційного інтелекту, бо якщо керівник не знає, чого хоче сам, то не може мотивувати інших. За допомогою вправи «Чому я працюю директором закладу освіти?» визначили свої мотиви професійної діяльності.
Розвивали емоційне самовираження за допомогою образів, розмістивши в «Коробку емоцій» емоції для розгадування.
Емоції є природним явищем, не варто їм опиратися, краще мудро використовувати. Саме до такого висновку підвела учасників тренінгу психолог під час здійснення аналізу цінності емоцій та почуттів. Керівники дізналися, яким чином можна розвивати емоційний інтелект, ознайомилися із техніками регуляції емоційної напруги, прослухали притчу «Відстань», в якій літературними образами дано чітке пояснення важливості емоційного інтелекту для успішного руху особистості у професійній діяльності та по життю.
Рефлексією тренінгу можна було вважати ті «фішки» з розвитку емоційного інтелекту, які отримали учасники, опрацювавши запропоновану тематику інтерактивного заходу.