Предметний тиждень присвячений STEM-освіті
STEM-тиждень – це комплекс навчально-виховних заходів, спрямованих на розвиток наукової та технічної творчості учнів, поглиблення їхніх знань зі STEM-предметів, а також збагачення фахового досвіду вчителів. Досвід проведення STEM-тижнів показав, що вони є більш ефективними та мотивуючими за звичні для всіх предметні тижні.
Дати проведення STEM-тижня з 06.03-10.03.2023
ЗМІСТ
1. #МИКОЛЕНКО С.В
2. #КОВАЛЬ М.А
3. #ГУРЖІЙ Н.В.
4. #ЮРЧЕНКО Ю.М.
5. #ГУЛА О.О.
6. #КАЛАШНІК Ж.А.
7. #ГАЙДУК В.М.
8. #ПРИХОДЬКО О.М.
9. #КАРПЕНКО Я.М.
10. #НЕФЕД І.Г.
11. #ЯРОШЕНКО Я.О
12. #КІЧА Р.І, ШЕВЧЕНКО Г.А.
13. #КІЧА Р.І
14. #КІЧА Р.І
14. #СОХАНЬ О.І
1. STEM-урок з інформатики,
Відповідальна Миколенко С.В., вчитель інформатики початкової школи
Поняття Алгоритму. Виконавці алгоритмів.
Під час уроків інформатики з елементами STEM в центрі уваги знаходиться не вчитель, а практичне завдання, яке потрібно вирішити.
Буває ми задаємо собі запитання: "А як ще можна урізноманітнити урок, щоб він був цікавим?"
Освітні сайти, віртуальні лабораторії, імітаційні тренажери інтерактивні вправи та завдання роблять процес навчання сучасним та творчим.
Використання інтернет-ресурсів зацікавлюють учнів, а це є важливим стимулом до навчання.
На уроках інформатики ми активно використовуємо різні елементи STEM-освіти
1. LearningApps.org - онлайновий сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Він є конструктором для розробки різноманітних завдань з різних предметних галузей
2. Kahoot! - онлайн сервіс для створення інтерактивних завдань. Дозволяє створювати тести, опитування, вікторини
3. Studio.code.org - дозволяє учням у формі гри зрозуміти поняття алгоритму та виконавця навчитись програмувати свої перші рядки коду.
2. В рамках проведення STEM-тижня, 10.03.2023 року, був проведений урок інформатики з елементами STEM на тему Анімація в растровому редакторі Gimp. Відповідальний Коваль М.А
«Титани» епохи Відродження. Багатогранність таланту Леонардо да Вінчі.
На даному уроці учні змогли розвинути навички пошукової роботи, мовленнєві навички, пам’ять, ерудицію, виховати в собі естетичні смаки та почуття прекрасного.
STEM-тиждень сприяв розвитку обізнаності учнів у STEM-освіті, зацікавленості у вивченні предметів та дав змогу провести цікаво, змістовно і корисно освітній процес.
Як підсумок: учні виявили бажання запровадити STEM-уроки та вже почали пропонувати ідеї та приносити матеріали, які можуть бути використані для такої цілі. Сподіваюсь, що це стане доброю традицією, що буде підтримуватись, та й надалі виховувати любов та більше захоплення до навчальних предметів в учнів.
3. Урок Українська мова. (навчання грамоти) “Звук [ф] мала буква ф. Читання слів і тексту з вивченими літерами (Робота з конструктором леґо. Робота в групах. ) Відповідальна Гуржій Н.В. вчитель початкових класів
Завдяки грі з LEGO, дитина розвивається гармонійно та всебічно.Здобувачі освіти 1 класу на уроці Навчання грамоти з елементами STEM освіти працювали з конструктором LEGO в групах.Будували букву «еф».Діти під час уроку навчаються співпрацювати в команді, домовлятись, спілкуватись, разом вирішувати поставлені завдання, допомагати один одному, підтримувати.Втілювати творчі ідеї у життя.
4. STEM-урок з біології на тему “Квітка - це досконале творіння природи” Відповідальна Юрченко Ю.М.
Квіти - прекрасні творіння природи. Вони вражають вишуканістю, ароматом, різнобарв'ям. Як музика створюють настрій, надихають. Є символами думок та почуттів. Про них складають легенди, оспівують у піснях.
Підтвердити це змогли учні 6 класу на STEM-уроці з біології "Квітка як досконале творіння природи", опираючись на знання з природничих наук, літератури, мистецтва, математики та навіть біоніки.
5. Українська мова. Урок розвитку зв’язного мовлення. Створення власного висловлювання на основі життєвого досвіду та спостережень Відповідальна: Гула О.О
STEM-уроки мають формувати особливий стиль мислення у дитини. Такий підхід до навчання сприяє послідовності у своїх діях. Це тренує самостійність дитини. У разі командної роботи – учні вчаться розділяти завдання між собою, обирати найоптимальніший спосіб вирішення практичного завдання.
Урок розвитку зв'язного мовлення
Робота з графічним планшетом. Працюємо в групах
Нестандартні форми і засоби навчання
6. STEM - урок з англійської мови. “Давай гратися. Уяви, що ти - кролик!” Виготовлення гримас. Відповідальна Калашнік Ж.А.
Малювати просто в повітрі...чи не про це ви мріяли в дитинстві?
У ліцеї_10 мрії здійснюються
3D-ручка дуже корисна для дітей будь-якого віку. Їм вона допоможе розвинути фантазію, просторове мислення і дрібну моторику.
7. Stem-урок з англійської мови “Parts of the body.Let’s make a cat”Частини тіла, виготовлення котика з паперу” Відповідальна Гайдук В.М 3А клас
Практичне застосування отриманих знань сприяє розвитку творчого та критичного мислення.
8. STEM-урок з української літератури “І.Нечуй-Левицький “Вітрогон”. Композиція оповідання, мастерність оповіді, мови.(Виготовлення вітрячка та його оздоблення) Відповідальна Приходько О.М.
STEM – підхід до організації процесу навчання дає можливість учням розвивати свою креативність та інноваційні здібності.
Так 10.03.2023 р. у ліцеї № 10, здобувачі освіти 5-А класу в поєднанні зі STEM технологіями (трудове навчання) . Крім вивчення й аналізу оповідання Нечуя Левицького «Вітрогон» учні виготовляли найпростіші вітрячки. Вони були різної форми, розміру, а також з різних матеріалів: паперу, пластику.
Здобувачі освіти досліджували, який матеріал підходить найкраще для його створення. Проаналізували, чому оповідання називається «Вітрогон» і дізналися про вітрогон, як пристрій для створення сильної течії повітря.
9. STEM- урок з геометрії на тему "Коло та круг. Число Пі" Відповідальна Карпенко Я.М.
Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки, технології, технічну творчість та математику. Це напрям в освіті при якому в навчальних програмах посилюється природничо-науковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін.
ПЕРЕГЛЯНУТИ МОЖНА НА FACEBOOK : https://www.facebook.com/100011400585266/videos/913921693261580/
10. STEM-урок з ЯДС на тему: ”Гірські породи.Досліджуємо властивості гірських порід Відповідальна Нефед І.Г.
Головна мета STEM-освіти – виховати учня, здатного самостійно вивчати великі масиви інформації, користуватися новими технологіями, творчо підходити до пошуку рішень і націлена не лише на здобуття знань, а й на одержання компетенцій
ПЕРЕГЛЯНУТИ МОЖНА НА FACEBOOK https://www.facebook.com/100047705774779/videos/916573422949784/
11. STEM-урок з мистецтва на тему:”Особливості сценічних костюмів танцівників балету. Роль дизайнера у створенні ексклюзивного образу персонажу балетного спектаклю.” Відповідальна Ярошенко Я.О
9-10.03.2023 в 5-А та 5-Б класах було проведено уроки з Мистецтва з елементами STEM освіти. Учні спробували себе в ролі дизайнерів сценічних костюмів танцівників балету для створення ексклюзивного образу персонажів спектаклю. Під час уроку діти створювали ескізи та робили заміри персонажів для виготовлення форм для крою. В результаті створили паперові костюми для попелюшки та принца.
12. Бінарний урок-практикум “Міцна дружба між королевою наук і королевою спорту” Відповідальні Кіча Р.І, Шевченко Г.А.
Той випадок, коли "королева спорту" (легка атлетика) поєднується з "королевою наук "(математика). Діти в захваті!
P. S. Навіть повітряна тривога не стає на заваді тим, хто хоче вчитись!! #ЛІЦЕЙ10, 5клас , тиждень stam-освіти. .
13.STEM-дослідження “Електричне коло у практичній діяльності людини” Відповідальна Кіча Р.І
STEM-дослідження "Електричне коло у практичній діяльності людини". Учні із задоволенням збирали електричне коло за допомогою електронного конструктора , створюючи "Ліхтарик", "Вентилятор", "Звук карети швидкої допомоги" та ін.
14. STEM-урок з фізики “Створення моделей “Барометр для рибалок” Відповідальна Кіча Р.І.
15. Анатолій Давидов”У зимовому лісі”(уривок з повісті”Березовий сік”).Визначення стилю тексту.Створення буклету”Не будьте байдужими”. Відповідальний Сохань О.І. (4 клас)
В рамках проведення stam- тижня 10.03. 2023р був проведений урок літературного читання "зимовий ліс" та створення буклету "Не будьте байдужими!"
Уроки такого формату змушують дітей нестандартно підходити до вирішення завдань, розвивають творче та критичне мислення. Робота в групах сприяє розвитку комунікативних якостей. А головне, розвиває моральні цінності!